O zdravém spaní - Matrace - rošty - postele

Ráj matrací eshop - na úvodní stranu

O zdravém spaní


O zdravém spaní...


O zdravém spaní

Lůžko, které splňuje kritéria zdravého spánku by mělo být vyrobeno z kvalitních materiálů, které zaručí dlouhou životnost, flexibilitu a dostatečnou podporu páteře. Také je vhodné, aby bylo lůžko vybaveno komfortními zónami. Pozor, zónování se týká jak matrace, tak jejich podkladů!

Neméně důležitá je kvalita povlaků matrací, které ve spojení s vhodným typem matrace zajišťují dobré mikroklima celého lůžka. Maximálně důležité je spojení kvalitní matrace s vhodným podkladem. Matrace i podklad pro splnění obecného požadavku zdravého spánku musí vyhovovat následujícím kritériím: být flexibilní, vzdušná a dávat dobrou podporu páteři. Proto jsou k jednotlivým typům matrací vhodné zejména lamelové rošty s dostatečným množstvím lamel. Za podložky  méně vyhovujícím kritériím zdravého spánku považujeme pevné příčky a pevná dna s otvory pro větrání. Naprosto nevhodné se pak jeví již dávno překonané „drátěnky".

Zákazník, který hledá bezvadný spací komfort a je limitován určitým rozpočtem, si musí ujasnit, zda investuje do okázalého rámu postele, či si pořídí kvalitní matraci a lamelový rošt pro dobrý spánek. Vzhledem k tomu, že všechny výrobky mají unifikované rozměry, je možno nákup rámu postele odložit a nejdříve vybrat vhodnou užitnou část lůžka. Zatím co matrace a rošt mají přímý vliv na kvalitu a komfort spánku, rám postele s lůžkovinami tvoří estetickou tečku.

A teď trochu čísel...

Z hygienického i zdravotního hlediska doporučují odborníci vyměnit matraci a lamelový rošt každých 10 let, přesto, že životnost kvalitních výrobků je mnohem delší. Je nutné si uvědomit, že za 10 let člověk stráví v posteli v průměru 29.200 hodin, tudíž se dá bez nadsázky říct, že je postel nejzatěžovanější a nejpoužívanější nábytek v domácnosti. Průměrná osoba vypotí přes noc až 0,2 - 0,3 litru potu, což je za 10 let  730 - 1.100 litrů potu. Samozřejmě ne všechen pot teče do matrace, jeho část zachytí pyžamo a lůžkoviny, přesto zůstává matrace „sběračem" potu a oloupané kůže. Po takovéto zátěži není divu, že si matrace zaslouží výměnu.

 

                                                     logo RM

 


  file 10 důvodů proč mít latexovou matraci 4,5 MB
  file Výhody latexových matrací.
KOŠÍK PRÁZDNÝ


Email:  
Heslo:  
Poslat heslo    


 Vysoká postel s psacím stolem TOMMY
Vysoká postel včetně psacího stole a komod TOMMY
Cena s DPH od: 25546,- Kč

Postel STELLA
postel stella
Cena s DPH od: 8674,- Kč

Postel EMMA
ložnice postel EMMA
Cena s DPH od: 6746,- Kč
Vysoká postel s psacím stolem LOUIS
Vysoká postel včetně psacího stole a komod LOUIS
Cena s DPH od: 16851,- Kč

Postel EMMA
ložnice postel EMMA
Cena s DPH od: 6746,- Kč

Postel LUCA
Postel LUCA
Cena s DPH od: 6202,- Kč

Postel ULA
Postel ULA
Cena s DPH od: 7426,- Kč

Postel ELODIE
POSTEL ELODIE
Cena s DPH od: 7890,- Kč

Okolní obce

Naše kamenná prodejna je v blízké dojezdové vzdálenosti od obcí: Kunovice, Uherské Hradiště, Staré Město, Uherský Brod,
Veselí nad Moravou, Zlín, Kroměříž, Vyškov, Brno, Moravký Krumlov, Blansko

  WAP RSS     Provozuje Ráj matrací s.r.o. Mapa webu | Zajímavé odkazy © 2010 - 2017 vytvořil  David-Studio.net